Den 16 december 2020 lanserade vi en ny design och ett helt nytt upplägg på våra sajter.
Det innebär att alla funktioner från Skid, Tri, Cykl och Svettig nu ryms här på Jogg. Läs mer här!

Karlstad 6 timmars 2020

Den 1:a februari är det återigen dags för vinterklassikern Karlstad 6 timmars inomhus. Loppet går på en 200 meter långa varvbana i Våxnäshallen.

Läs mer om tävlingen på IF Götas hemsida
Historik
6 TIMMARS DAMER
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 6HK K Karolina Biwall Hellman Västerås LK 1979 340 65,99 km65,99 k 5:59:22 5:27 min/km5:27 /k
2 6HK K Hannah Wallman Långviks Löparsällskap 1975 317 61,54 km61,54 k 5:59:08 5:50 min/km5:50 /k
3 6HK K Nina Eibring Team Altra 1974 313 60,61 km60,61 k 5:59:53 5:56 min/km5:56 /k
4 6HK K Sofie Leo IF Göta 1983 312 60,56 km60,56 k 5:59:08 5:56 min/km5:56 /k
5 6HK K Jennie Grahn Karlskoga friidrott 1976 292 56,60 km56,60 k 5:59:39 6:21 min/km6:21 /k
6 6HK K Anna Karlsson Vretstorp if 1982 289 55,95 km55,95 k 5:59:59 6:26 min/km6:26 /k
7 6HK K Sofia Kay LK TV88 1976 281 54,48 km54,48 k 5:59:34 6:36 min/km6:36 /k
8 6HK K Annika Askengren Berg LK TV88 1960 274 53,04 km53,04 k 6:00:01 6:47 min/km6:47 /k
9 6HK K Karin Strid Kristinehamn Multisport 1958 273 53,00 km53,00 k 5:58:57 6:46 min/km6:46 /k
10 6HK K Emma Holmbro Stockholms gerillalöpare 1977 271 52,47 km52,47 k 5:59:45 6:51 min/km6:51 /k
11 6HK K Cathrin Forssten Sisu Forshaga 1961 267 51,83 km51,83 k 5:59:06 6:56 min/km6:56 /k
12 6HK K Kristina Sörensen Sundbybergs IK 1960 244 47,34 km47,34 k 5:59:15 7:35 min/km7:35 /k
13 6HK K Marie Blommé Stockholm LDK 1967 244 47,28 km47,28 k 5:59:45 7:37 min/km7:37 /k
14 6HK K Frida Böhm Vårgårda 1981 229 44,50 km44,50 k 5:59:01 8:04 min/km8:04 /k
15 6HK K Elin Töllborg Team T 1986 186 36,05 km36,05 k 5:59:10 9:58 min/km9:58 /k
16 6HK K Birgitta Eriksson Karlstad 1957 177 34,44 km34,44 k 5:58:08 10:24 min/km10:24 /k
17 6HK K Linda Nilsson Karlstad 1975 174 33,67 km33,67 k 3:43:13 6:38 min/km6:38 /k
18 6HK K Anna Andersson Team blåbär 1977 173 33,62 km33,62 k 5:58:59 10:41 min/km10:41 /k
19 6HK K Ulla Lembke Teamfakta 1959 131 25,34 km25,34 k 4:02:16 9:34 min/km9:34 /k
20 6HK K Annica Johansson Team Snigel 1973 125 24,18 km24,18 k 4:00:08 9:56 min/km9:56 /k
21 6HK K Susanne Saxvold Team blåbär 1975 100 19,34 km19,34 k 4:07:37 12:48 min/km12:48 /k
22 6HK K Maria Forsberg BRUNSKOG 1964 0 -- 0:00 --
23 6HK K Marie Blommé IF Linnéa 1967 0 -- 0:00 --
6 TIMMARS HERRAR
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 6HM M André Rangelind IF Göta Karlstad 1991 413 80,06 km80,06 k 5:59:10 4:29 min/km4:29 /k
2 6HM M Johan Segerström Team Anypace Sweden 1979 391 75,87 km75,87 k 5:59:27 4:44 min/km4:44 /k
3 6HM M David Blecko Råda IK 1990 389 75,39 km75,39 k 5:59:45 4:46 min/km4:46 /k
4 6HM M Per Alsterdal Special-Elektronik 1977 377 73,15 km73,15 k 5:59:21 4:55 min/km4:55 /k
5 6HM M Jimmy Sandsten Merrell 1975 367 71,18 km71,18 k 5:57:26 5:01 min/km5:01 /k
6 6HM M Rickard Rosenblom Göteborg 1976 326 63,13 km63,13 k 5:59:56 5:42 min/km5:42 /k
7 6HM M Fredrik Nilsson Åmål Multisport 1974 323 62,62 km62,62 k 5:59:42 5:45 min/km5:45 /k
8 6HM M Jan Olsson Team Futten 1970 316 61,31 km61,31 k 5:59:12 5:52 min/km5:52 /k
9 6HM M Torbjörn Sjölander Örebro AIK 1961 314 60,94 km60,94 k 5:59:07 5:54 min/km5:54 /k
10 6HM M Anders Götmark Örebro 1979 314 60,84 km60,84 k 5:59:44 5:55 min/km5:55 /k
11 6HM M Petter Möller Special-Elektronik 1986 313 60,62 km60,62 k 5:59:52 5:56 min/km5:56 /k
12 6HM M Ola Lindelöf Västerås LK. 1968 312 60,47 km60,47 k 5:59:41 5:57 min/km5:57 /k
13 6HM M Christer Berggren Söndagshomies 1974 311 60,22 km60,22 k 5:59:31 5:58 min/km5:58 /k
14 6HM M Jens Berkler Sundbyberg 1972 303 58,76 km58,76 k 5:59:29 6:07 min/km6:07 /k
15 6HM M Rikard Edgren Rosenfot 1972 302 58,49 km58,49 k 5:59:44 6:09 min/km6:09 /k
16 6HM M Christian Göransson Karlstad 1979 300 58,16 km58,16 k 5:59:38 6:11 min/km6:11 /k
17 6HM M Mattias Edlund Karlstad 1984 298 57,83 km57,83 k 5:59:29 6:13 min/km6:13 /k
18 6HM M Håkan Nyman Team Nordic Trail Norrköping 1973 296 57,41 km57,41 k 5:59:22 6:16 min/km6:16 /k
19 6HM M Magnus Nilsson Johanneshov 1966 292 56,69 km56,69 k 5:59:05 6:20 min/km6:20 /k
20 6HM M David Hjälmarlycka Götlunda IF 1979 290 56,19 km56,19 k 5:59:44 6:24 min/km6:24 /k
21 6HM M Magnus Sällström Team Sällström 1965 287 55,60 km55,60 k 5:59:06 6:28 min/km6:28 /k
22 6HM M Jakob Fors Söndagshomies 1974 286 55,40 km55,40 k 5:58:45 6:29 min/km6:29 /k
23 6HM M Peter Lembke Teamfakta 1971 283 54,89 km54,89 k 5:59:26 6:33 min/km6:33 /k
24 6HM M Anders Segerström Bromma 1985 276 53,57 km53,57 k 5:59:28 6:43 min/km6:43 /k
25 6HM M Lasse Jutemar SOK Knallen 1956 272 52,82 km52,82 k 5:59:09 6:48 min/km6:48 /k
26 6HM M Peter Gustavsson Lidman Grillstad Raiders 1965 271 52,53 km52,53 k 5:59:37 6:51 min/km6:51 /k
27 6HM M Håkan Zehler Brudpiga RK 1973 270 52,27 km52,27 k 5:59:57 6:53 min/km6:53 /k
28 6HM M Mikael Linton Karlstad 1977 266 51,64 km51,64 k 5:59:08 6:57 min/km6:57 /k
29 6HM M Tomas Hörnqvist LK TV88 1969 262 50,87 km50,87 k 5:59:13 7:04 min/km7:04 /k
30 6HM M Janne Cygnel Järfälla 1958 262 50,76 km50,76 k 5:59:47 7:05 min/km7:05 /k
31 6HM M Anders Möller Långviks Löparsällskap 1974 261 50,71 km50,71 k 5:59:08 7:05 min/km7:05 /k
32 6HM M Sten Orsvärn Stockholm LDK 1962 259 50,14 km50,14 k 4:17:15 5:08 min/km5:08 /k
33 6HM M Erlend Leganger Tomter 1963 259 50,14 km50,14 k 5:51:16 7:00 min/km7:00 /k
34 6HM M Magnus Roxvret Sweden runners 1972 249 48,24 km48,24 k 5:59:49 7:28 min/km7:28 /k
35 6HM M Kristian Waalen Spiridon LLL 1949 244 47,23 km47,23 k 5:50:24 7:25 min/km7:25 /k
36 6HM M Morgan Sällström Västerås LK 1962 241 46,68 km46,68 k 5:59:52 7:43 min/km7:43 /k
37 6HM M Bengt Dolk Team Ultrasweden LK 1957 238 46,07 km46,07 k 4:25:38 5:46 min/km5:46 /k
38 6HM M Sigvard Koplimäe Vattudalens LDK 1950 237 45,90 km45,90 k 5:59:43 7:50 min/km7:50 /k
39 6HM M Åke Dahllöf STOCKHOLM 1971 236 45,78 km45,78 k 5:59:12 7:51 min/km7:51 /k
40 6HM M John Naeslund Grillstad Raiders 1967 230 44,64 km44,64 k 5:58:55 8:02 min/km8:02 /k
41 6HM M Ulf Carlson IFK Nora 1967 219 42,39 km42,39 k 4:18:25 6:06 min/km6:06 /k
42 6HM M Niklas Fredlund Team Ultrasweden LK 1965 219 42,39 km42,39 k 5:06:00 7:13 min/km7:13 /k
43 6HM M Lennart Skoog Stenungsunds OK 1946 218 42,20 km42,20 k 5:27:42 7:46 min/km7:46 /k
44 6HM M Mattias Backman Lonesome Runners 1970 200 38,74 km38,74 k 5:59:48 9:17 min/km9:17 /k
45 6HM M Calle Rasmussen IF Göta 1972 68 13,14 km13,14 k 1:28:08 6:43 min/km6:43 /k
46 6HM M Owe Gustavsson LK 42195+ 1956 39 7,52 km7,52 k 1:00:47 8:05 min/km8:05 /k
47 6HM M Bengt Göransson Falu IK 1960 35 6,74 km6,74 k 1:02:40 9:18 min/km9:18 /k
48 6HM M Lars-Göran Olausson Team Blekinge 1952 0 -- 0:00 --
49 6HM M Ledig 1 Ingen klubb 0 -- 0:00 --
50 6HM M Ledig 3 Ingen klubb 0 -- 0:00 --
51 6HM M Rickard Svensson Herrljunga SK Skid o OL 1985 0 -- 0:00 --
52 6HM M Ledig 2 Ingen klubb 0 -- 0:00 --
53 6HM M Jesper Löfvenborg Team Skoglöfs Bil IF 1976 0 -- 0:00 --
54 6HM M Lars Almqvist IFK Helsingborg 1951 0 -- 0:00 --
55 6HM M Stefan Larsson Filipstads Långlöpning 1966 0 -- 0:00 --
56 6HM M Ledig 4 Ingen klubb 0 -- 0:00 --
57 6HM M Ledig 5 Ingen klubb 0 -- 0:00 --
58 6HM M Ledig 6 Ingen klubb 0 -- 0:00 --
59 6HM M Ledig 7 Ingen klubb 0 -- 0:00 --
60 6HM M Thomas Larsson Kristinehamns OK 1960 0 -- 0:00 --
61 6HM M Ledig 8 Ingen klubb 0 -- 0:00 --
Sidan visar de preliminära resultaten under tävlingen i samarbete med Team Ultrasweden