Den 16 december 2020 lanserade vi en ny design och ett helt nytt upplägg på våra sajter.
Det innebär att alla funktioner från Skid, Tri, Cykl och Svettig nu ryms här på Jogg. Läs mer här!

Stadion Marathon 2020

Äntligen dags för en av årets första tävlingar. Stadionmarathon är precis vad det låter som ett Marathon inne på Stockholm Stadium. Start kl 10:00 på lördagen den 18 januari.

Läs mer om tävlingen på Team Ultraswedens hemsida
Historik
10KM DAMER
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 10KK Kmot Bertmar Ingrid Nusnäs IF 1970 0 -- 0:00 --
2 10KK Kmot Ahlström Nora IFK Enskede 2009 0 -- 0:00 --
3 10KK Ksen Carlfjord Salli Fredrikshofs FIF 1988 0 -- 0:00 --
4 10KK K50 Chavez Julio Ingen Klubb 1989 0 -- 0:00 --
5 10KK Kmot Edman Emmy Ingen Klubb 1997 0 -- 0:00 --
6 10KK K75 Folkmane Inga Ingen Klubb 1963 0 -- 0:00 --
7 10KK K35 Haidari Mozjda Ingen Klubb 1988 0 -- 0:00 --
8 10KK K50 Hammouda Leila IF Linnéa 1969 0 -- 0:00 --
9 10KK Kmot Hansen Andrea Ingen Klubb 1963 0 -- 0:00 --
10 10KK K45 Hedberg Kristina Runacademy IF 1971 0 -- 0:00 --
11 10KK Kmot Hellberg Annika Team ultrasweden 1973 0 -- 0:00 --
12 10KK K50 Holknekt Maria Alnö race team 1968 0 -- 0:00 --
13 10KK Kmot Jitoft Susanna TSM 1972 0 -- 0:00 --
14 10KK Kmot Lampinen Henna Adidas Runners 1993 0 -- 0:00 --
15 10KK K35 Navneet Neil Ingen Klubb 1980 0 -- 0:00 --
16 10KK Kmot Ots Märtha Spårvägen FK 2006 0 -- 0:00 --
17 10KK Kmot Pennanen Anne TSM Running 1967 0 -- 0:00 --
18 10KK K35 Utasiné Barcsik Anikó Ingen Klubb 1984 0 -- 0:00 --
19 10KK Kmot Wallmark Wilhelmina Ingen Klubb 1991 0 -- 0:00 --
20 10KK Kmot Wennerström Emelie Ingen Klubb 1988 0 -- 0:00 --
21 10KK K35 Wikell Anna IFK Slagborr 1994 0 -- 0:00 --
22 10KK Kmot Fjerdingen Lina Ingen Klubb 1975 0 -- 0:00 --
23 10KK K50 Love Judith Ingen Klubb 1968 0 -- 0:00 --
24 10KK Ksen Skarbövik Ville Ingen Klubb 1998 0 -- 0:00 --
25 10KK Kmot Glans Emma Ingen Klubb 1985 0 -- 0:00 --
26 10KK Kmot Yüceyatak Katya Ingen Klubb 1982 0 -- 0:00 --
10KM HERRAR
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 10KM Mmot Ahlström Simon IFK Enskede 2010 0 -- 0:00 --
2 10KM Mmot Ahlström Felix IFK Enskede 2010 0 -- 0:00 --
3 10KM Msen Arvidsson Oskar Fredrikshofs FIF 2002 0 -- 0:00 --
4 10KM M45 Dell Oliver Ingen Klubb 1975 0 -- 0:00 --
5 10KM Mmot Edholm Joel Terrible Tuesdays Triathlon Club 1901 0 -- 0:00 --
6 10KM M35 Franklin Erik Ingen Klubb 1982 0 -- 0:00 --
7 10KM Msen Fransson Felix Fredrikshofs FIF 2003 0 -- 0:00 --
8 10KM M75 Fritz Ingemar Vattudalens LDK 1942 0 -- 0:00 --
9 10KM M45 Förberg Daniel Fredrikshofs FIF 1974 0 -- 0:00 --
10 10KM M40 Goldberg Mats Vasa Gymnastik 1980 0 -- 0:00 --
11 10KM M40 Hagström Johan Runacademy Södermalm 1976 0 -- 0:00 --
12 10KM Mmot Hedbom David Ingen Klubb 1971 0 -- 0:00 --
13 10KM Mmot HOLGERSSON matthias team skavsåret 1973 0 -- 0:00 --
14 10KM M45 Husman Patrik Team Skavsåret IF 1972 0 -- 0:00 --
15 10KM M40 Lembke Jonas Fredrikshofs FIF 1980 0 -- 0:00 --
16 10KM Msen Linde Johan Fredrikshofs FIF 1989 0 -- 0:00 --
17 10KM Mmot Linder Jonas Lag Framnäs 1969 0 -- 0:00 --
18 10KM Msen Lioubartsev Dmitrij Ingen Klubb 1992 0 -- 0:00 --
19 10KM Mmot Mitiku Nigatu Ingen Klubb 1982 0 -- 0:00 --
20 10KM M35 Murugan Rajesh Swedbank AB 1982 0 -- 0:00 --
21 10KM Msen Nazir Shareq Mohd KTH-EP-CBH 1986 0 -- 0:00 --
22 10KM M50 Ots Jan TSM Running 1966 0 -- 0:00 --
23 10KM M40 Persson Tomas Ingen Klubb 1976 0 -- 0:00 --
24 10KM M40 Ringblom Jakob Fredrikshofs FIF 1979 0 -- 0:00 --
25 10KM Msen Skarbovik Jone Fredrikshofs FIF 1994 0 -- 0:00 --
26 10KM M75 Smilga Alise Ingen Klubb 1983 0 -- 0:00 --
27 10KM Msen Stenberg Oscar Fredrikshofs FIF 1999 0 -- 0:00 --
28 10KM M40 Stepanov Vladislav Ingen Klubb 1983 0 -- 0:00 --
29 10KM M35 Sundén Erik XC STHLM 1901 0 -- 0:00 --
30 10KM M35 Thompson Adam Ssideline City Run Club 1981 0 -- 0:00 --
31 10KM M75 Unnes Sverker Fredrikshofs FIF 1943 0 -- 0:00 --
32 10KM Mmot Wallén David Team BeastMode 1992 0 -- 0:00 --
33 10KM M50 Westerdahl Staffan Fredrikshofs FIF 1970 0 -- 0:00 --
34 10KM Mmot Wieslander Björn Ingen Klubb 1989 0 -- 0:00 --
35 10KM M40 Zander Jakob Drift Running Club 1976 0 -- 0:00 --
36 10KM Msen Love Robert Ingen Klubb 2003 0 -- 0:00 --
37 10KM M50 Love Nigel Ingen Klubb 1968 0 -- 0:00 --
38 10KM M40 Forslin Jonas Frejonis Running Club 1981 0 -- 0:00 --
39 10KM Mmot Cherry Lee Thomas Klarna 1987 0 -- 0:00 --
40 10KM M35 Johansson Mats Ingen Klubb 1984 0 -- 0:00 --
HALVMARATHON DAMER
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 21KK K55 Ahlberg Helene IF Linnéa 1961 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
2 21KK K40 Ahlström Elin IFK Enskede 1976 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
3 21KK Kmot Bertmar Emma Nusnäs IF 2002 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
4 21KK K40 Bolander Jenny Tjalve IF Norrköping 1980 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
5 21KK K40 Bonde Josefine IF Linnéa 1978 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
6 21KK Ksen Brzuchalska Weronika Fk Studenterna 1993 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
7 21KK Kmot Böhrens Helena Ingen Klubb 1969 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
8 21KK K40 Carlsson Daboczy Lena Ingen Klubb 1975 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
9 21KK K40 Eklund Jennie TSM Running 1980 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
10 21KK K35 Emma Thornberg Emisa SK 1981 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
11 21KK K50 Englund Hedvig IK Droppen 1968 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
12 21KK K50 Eriksson Camilla Alnö race team 1967 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
13 21KK K45 Forsström Gina Yxsjöbergs IK 1973 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
14 21KK K50 Gonzalez de Langarica Ester Ingen Klubb 1970 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
15 21KK K45 Göransdotter Helena Runacademy IF 1975 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
16 21KK K45 Hed Sanna Drift 1974 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
17 21KK Kmot Herbertsson Anna-Maria Sweden Runners 1966 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
18 21KK K40 Holmbro Emma Stockholm Gerillalöpare 1977 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
19 21KK K35 Hultqvist Sara Ingen Klubb 1981 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
20 21KK K40 Isacsson Linda Ingen Klubb 1980 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
21 21KK Kmot Jacobson Pernilla Ingen Klubb 1991 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
22 21KK Ksen Kindlund Petra Runacademy IF 1985 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
23 21KK K40 Langenheim Patricia IF Linnea 1979 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
24 21KK K45 Larrea Nina Stockholm Gerillalöpare 1970 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
25 21KK K40 Larsson Annica Jogg.se 1977 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
26 21KK Kmot Larsson Lucas YTK 1988 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
27 21KK K50 Leppinen Teija IFK Lidingö SOK 1968 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
28 21KK K35 Lerjefelt Adina Ingen Klubb 1989 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
29 21KK K40 Lindberg Veronica 2fota framsteg 1980 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
30 21KK Kmot Lokander Erika Ingen Klubb 1976 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
31 21KK K50 Lundin Åsa Urban Tribes 1970 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
32 21KK K50 Ohlsén Susanne Hestra IF 1970 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
33 21KK K50 Olsson Cecilia Scania Road Runners 1969 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
34 21KK K35 Paun Gabriela Stockholm OCR Club 1983 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
35 21KK K50 Pärlered Åsa Club Running Sweden 1966 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
36 21KK K50 Rehnström Minton Anna Ingen Klubb 1969 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
37 21KK K35 Rosén Moa Ingen Klubb 1991 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
38 21KK K45 Sandberg Sofia Runacademy IF 1974 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
39 21KK K40 Sethsen Mariah Lonesome Runners 1982 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
40 21KK K50 Sidén Linn Ingen Klubb 1969 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
41 21KK K55 Silwer Liselott Stockholm Långdistansklubb 1964 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
42 21KK Kmot Ström Victoria Ingen Klubb 1992 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
43 21KK K45 Studnicki Grzegorz Ingen Klubb 1972 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
44 21KK K50 Svanlund Lisa Ingen Klubb 1967 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
45 21KK K45 Söderman Pettersson Librada Årsta 1970 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
46 21KK Kmot Sörensen Kristina Sundbybergs IK 1960 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
47 21KK K50 Winberg Ulrica Drift/TSM 1966 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
48 21KK Kmot Wulff Teresa Ingen Klubb 1994 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
49 21KK K60 Wåle Siw Team Snigel 1957 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
50 21KK Kmot Zetterholm Ylva Ingen Klubb 1987 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
51 21KK Kmot Lindgren Susanne Ingen Klubb 1962 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
52 21KK K55 Ström Ann-Louise Ingen Klubb 1963 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
53 21KK Ksen Smedberg Erica Nacka Värmdö Skidklubb 1987 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
HALVMARATHON HERRAR
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 21KM M35 Aas Jan Billy Team Sportsmanden 1982 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
2 21KM M50 Alfredsson Jan Umeå 1966 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
3 21KM Mmot Andersson Jonas Umara Sports Club 1986 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
4 21KM Mmot Andersson Robert Ingen Klubb 1986 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
5 21KM M50 Andersson Lars-Eric Ingen Klubb 1966 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
6 21KM M50 Arvidsson Mattias Fredrikshofs FIF 1969 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
7 21KM Msen Bergman Thuresson Jacob Fredrikshofs FIF 1990 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
8 21KM M60 Brolin Hans Runacademy IF 1959 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
9 21KM Msen Böhrens Radö David Ingen Klubb 2001 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
10 21KM M35 Cajdert Johan Merrell 1983 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
11 21KM M40 Castillo-Beltran Fabian Ingen Klubb 1982 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
12 21KM Msen Christensson Claes Team Durus 1986 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
13 21KM M45 Dahllöf Åke Stockholm Gerillalöpare 1971 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
14 21KM M45 DALMAN ANDREAS Kroppkakans vänner 1971 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
15 21KM Mmot Eklund George Solna Runners 1977 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
16 21KM M55 Ekman Kenneth Uppsala 1961 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
17 21KM Msen Ekman Anton Uppsala 1989 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
18 21KM M70 Ericsson Tommy LK Nyköpings Runners 1947 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
19 21KM M60 Eriksson Stefan Backebo LK 1958 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
20 21KM M35 Forslin Karl VLK - Västerås LöpKlubb 1985 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
21 21KM M55 Fredholm Jan Ingen Klubb 1961 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
22 21KM M45 Gardi Istvan Fredrikshofs FIF 1974 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
23 21KM M60 Hanning Håkan Ingen Klubb 1958 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
24 21KM M35 Harber-Aschan Jonathan Ssideline 1981 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
25 21KM M55 Heemskerk Leo Team CRS 1965 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
26 21KM M45 Holm Stefan Enskede 1971 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
27 21KM M55 Holmgren Jonas Telia IF 1963 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
28 21KM Msen Isaksson Vivungi Robin Ingen Klubb 1986 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
29 21KM M35 Iversen Kenneth Ingen Klubb 1985 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
30 21KM M45 Johansson Peter Ingen Klubb 1975 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
31 21KM Mmot Kim Hi-Young Ingen Klubb 1969 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
32 21KM M35 kron Robert Djurgårdens IF 1984 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
33 21KM M50 Kvapil Tomas TSM Running 1969 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
34 21KM M45 Lake Gustav Ingen Klubb 1975 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
35 21KM M35 Larsson Peter Agency 1982 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
36 21KM Mmot Lembke Peter Team Fakta 1971 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
37 21KM Mmot Lilja Sebastian Ingen Klubb 1991 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
38 21KM Mmot Lindblom Lars Sweden Runners 1961 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
39 21KM Mmot Lindbäck Erik Elekta IF 1971 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
40 21KM Mmot Ljung Johan Ingen Klubb 1970 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
41 21KM Msen Loncar Branislav Serbia 1991 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
42 21KM Mmot Lundin Bo Sollentuna 1963 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
43 21KM Mmot Manske Michael Team Bar 1967 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
44 21KM M60 Mellhorn Mikael Ericsson SIK 1960 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
45 21KM M50 Melto Mikael Turebergs FK 1967 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
46 21KM M40 Milisic William Ingen Klubb 1980 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
47 21KM Mmot Månsson Fredrik Ingen Klubb 1978 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
48 21KM M50 Nordgren Jerry Optimal Massage & Motion 1966 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
49 21KM M45 Nordlander Anders Fredrikshofs FIF 1973 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
50 21KM Msen Odda Andre Fredrikshofs FIF 1997 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
51 21KM Msen Orbring Gustav Ingen Klubb 1994 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
52 21KM Mmot Orbring Lars Haninge 1961 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
53 21KM M45 Pahert Stefan Ingen Klubb 1971 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
54 21KM Mmot Paulsson Mattias Herrö 1984 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
55 21KM M35 Petersen Wagner Bruno Ssideline 1983 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
56 21KM Mmot Plavsic Milos Ingen Klubb 1986 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
57 21KM M35 Quitral Claudio Lonesome Runners 1986 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
58 21KM Mmot Rossi Rasmus Jarla CK 1976 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
59 21KM M35 Rossi Tejler Patrik Mr 1983 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
60 21KM M45 Sandberg Jonas Team skavsåret if Järfälla 1973 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
61 21KM Mmot Sandström Fredrik Ingen Klubb 1990 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
62 21KM M70 Singh Inderjeet Västerås 1987 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
63 21KM M40 Sjöström Markus Upplands Väsby 1976 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
64 21KM M60 Sköldén Arne Stockholms Gerillalöpare 1955 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
65 21KM M55 Svensson Mats Ryssbergets IK 1965 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
66 21KM M35 Svensson Hannes Umara Sports Club 1988 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
67 21KM M55 Säfverblad Göran Hässelby sk 1962 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
68 21KM M40 Tumble Alf Drift 1978 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
69 21KM M45 Wahlberg Esbjörn Ingen Klubb 1973 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
70 21KM M45 Wallin Bengt Björkfors GoIF 1971 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
71 21KM Mmot Wernhammar Mats Ingen Klubb 1965 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
72 21KM M60 Westerback Hans SEB IF 1958 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
73 21KM M55 widjestam mats TSM RUNNING 1962 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
74 21KM M40 von Feilitzen Fredrik TSM 1976 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
75 21KM M60 Västerberg Anders Ingen Klubb 1958 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
76 21KM M60 Zetterholm Lars Axa Sports Club 1957 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
77 21KM Msen Smedberg Christian Nacka Värmdö Skidklubb 1986 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
78 21KM M40 Saebdal Kristian Ingen Klubb 1977 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
79 21KM Mmot Dybeck Dennis Ingen Klubb 1973 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
80 21KM Msen Benediktsson Magnus Tungur Knivur LK 1987 0 0,10 km0,10 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
MARATHON DAMER
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 42KK K45 Ackerot Maria Kvarnbyns Löparsällskap 1971 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
2 42KK K45 Aldred Mark Ingen Klubb 1971 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
3 42KK K45 Andersson Jenny Lk Nyköpings runners 1974 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
4 42KK K45 Andersson Mona Ingen Klubb 1972 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
5 42KK K60 Askengren Berg Annika LK TV 88 1960 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
6 42KK Ksen Axelsson Gunilla Uppsala LK 1988 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
7 42KK K40 Batnasan Odgerel Ingen Klubb 1983 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
8 42KK K35 Benari Ida Nynäshamns långdistansklubb 1981 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
9 42KK K45 Danielsson Anna-Lena TSM 1970 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
10 42KK K50 Eklund Carina Stockholm LDK 1967 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
11 42KK Ksen Eriksson Thérese Enhörna IF 1990 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
12 42KK K35 Frimodt Karin IF Linnéa 1982 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
13 42KK Kmot Gustafsson Anna Ingen Klubb 1976 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
14 42KK K50 Johnsson Viktoria Kalmar RC Triathlon 1969 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
15 42KK K40 KARLSSON CAMILLA Ingen klubb 1977 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
16 42KK K35 Karlsson Oscar Ingen Klubb 1982 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
17 42KK K40 Kay Sofia LK TV88 1976 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
18 42KK K40 Lagerström Karin Slimos löpargrupp 1979 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
19 42KK Ksen Larsson Johanna Ingen Klubb 1989 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
20 42KK K45 Lovelock Craig Ingen Klubb 1974 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
21 42KK K40 Maclean Emma IFK Sala 1977 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
22 42KK K55 Nilsson Susanne Team Ultrasweden 1963 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
23 42KK K50 Otto Pernilla Sweden Runners 1969 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
24 42KK K45 Pahert Gabriella Ingen Klubb 1974 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
25 42KK K60 Pahverk Helen LK Nyköpings Runners 1958 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
26 42KK K65 Paraniak Jan Team skavsåret 1950 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
27 42KK K40 Petersen Uffe Ocab RC 1980 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
28 42KK Kmot Ringö Rask Petra Ingen Klubb 1969 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
29 42KK Kmot Ritella Ann Ingen Klubb 1973 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
30 42KK K60 Rudbeck Peter Ingen Klubb 1958 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
31 42KK K50 Samuelsson Anna IFK Skövde FIK 1967 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
32 42KK Kmot Strandlind Anna Ingen Klubb 1971 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
33 42KK K55 Walter Chris Enhörna IF 1960 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
34 42KK K50 Westberg Gabriella Matenco AB 1971 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
35 42KK K45 Westerberg Jennie IFK Lidingö Friidrott 1971 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
36 42KK K55 Wiberg Petra Sweden Runners 1965 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
37 42KK K50 Åhman Ann-Sofie Ingen Klubb 1968 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
MARATHON HERRAR
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 42KM Mmot Aasbø Henrik Rindal IL 1957 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
2 42KM M50 Ahlberg Frank Johan IF Linnéa 1968 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
3 42KM M50 Almroth Mattias Ingen Klubb 1967 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
4 42KM M45 Andersson Rickard IF Linnéa 1972 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
5 42KM M55 Axelsson PerOla sldk 1963 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
6 42KM M45 Backman Christoffer Tyresöjoggarna 1971 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
7 42KM M60 Berggren Lars-Göran Team Skavsåret IF 1957 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
8 42KM Mmot Birgisson Kristjan Ingen Klubb 2001 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
9 42KM M40 Björkbacka Roger Täby 1978 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
10 42KM M55 Brännvall Niclas Stockholms Gerillalöpare / Tyresöjoggarna 1964 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
11 42KM Mmot Bäcklund Erik Västerås allmänna klubb 1967 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
12 42KM M50 Camén Per SOK Knallen 1965 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
13 42KM M50 Carlson Ulf IFK Nora 1967 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
14 42KM M40 Daboczy Daniel Ingen Klubb 1977 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
15 42KM M45 Dahlberg Fredrik Nacka 1973 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
16 42KM M55 Dia Niclas SOK Knallen 1964 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
17 42KM M60 Dänsel Mats Ingen klubb 1957 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
18 42KM M45 edgren Torbjörn Ingen Klubb 1973 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
19 42KM M35 Ekman Mattias Apladalens LK 1982 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
20 42KM M55 Eliasson Kenneth Stockholm LDK 1961 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
21 42KM Msen Eriksson Mikael Ingen Klubb 1988 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
22 42KM M50 Eriksson Raul Ingen Klubb 1969 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
23 42KM M55 Eriksson Anders Team Skavsåret IF 1964 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
24 42KM M50 Eriksson Patrik Ingen Klubb 1966 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
25 42KM M45 Eriksson Mattias Falun 1974 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
26 42KM M40 Eriksson Tomas Ingen Klubb 1983 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
27 42KM M45 Flott Guido Millas hurtbullar 1972 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
28 42KM M45 Forsström Fredrik Yxsjöbergs IK 1971 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
29 42KM M50 Glans Peter Bålsta IK 1966 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
30 42KM Mmot Gustavsson Owe LK 42195+ 1901 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
31 42KM M35 Hafström Magnérus Karl Ingen Klubb 1980 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
32 42KM Mmot Larm Erik Ingen Klubb 1989 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
33 42KM Mmot Larsson Daniel Team Legolas 1982 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
34 42KM M60 Lennartsson Kalle Vattudalens ldk 1956 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
35 42KM M45 Lenneby Håkan Sweden Runners 1971 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
36 42KM M40 Liljegren Mats Team Skavsåret IF 1976 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
37 42KM Mmot Lindell Magnus Ingen Klubb 1972 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
38 42KM M70 Lindgren Bengt Vallentuna FK 1947 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
39 42KM M50 Löfgren Robert IF Linnéa 1967 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
40 42KM Mmot Löfkvist Mikael Stadium IF 1989 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
41 42KM M55 Marjomäki Timo 100mc.fi 1965 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
42 42KM M40 McConnachie Duncan Ingen Klubb 1975 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
43 42KM M45 Melin Kent IF Linnéa 1972 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
44 42KM M45 Nilsson Maths Mällösa Running 1974 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
45 42KM Msen Nordqvist Joakim CSK Ludvika Triathlon 1990 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
46 42KM M45 Ohlin Daniel IS Göta 1973 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
47 42KM Mmot Olsson Anton Ingen Klubb 1993 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
48 42KM M45 Olsson Torbjörn Oskarshamn 1970 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
49 42KM Mmot Olsson Kent Lifetime runners 1966 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
50 42KM M55 Orsvärn Sten Stockholm LDK 1962 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
51 42KM M70 Pylkkänen Matti Gamleby OK 1950 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
52 42KM Mmot Rehnberg Janne TSM Running 1967 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
53 42KM Mmot Rosenström Jan Ingen Klubb 1960 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
54 42KM M50 Rossäng Urban Skavsåret IF 1967 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
55 42KM M35 Runesjö Fredrik Försvarsmakten 1986 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
56 42KM M55 Sandberg Mikael LK Nyköpings Runners 1962 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
57 42KM M40 Segerström Johan Team Anypace Sweden 1979 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
58 42KM Msen Silva Antero Fredrikshofs FIF 1989 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
59 42KM Mmot Sjöström Leonard Ingen Klubb 1993 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
60 42KM M35 Skarin Kalle Ingen Klubb 1985 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
61 42KM M50 Sterneland Jerker Dalaportens OL 1969 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
62 42KM M50 Ström Daniel LK Gammelstabbe 1970 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
63 42KM Msen Ström Oscar ENSKEDE 1990 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
64 42KM M45 Svahn Johan IF Linnéa 1970 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
65 42KM Msen Svedberg Håkan Brunflo IF 1986 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
66 42KM M60 Svensson Peter IFK Skövde 1957 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
67 42KM Msen Syrén Emil Ingen Klubb 1989 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
68 42KM M50 Säterborn Joakim Skokloster 1969 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
69 42KM M45 Hansander Marcus Team Ultrasweden LK 1972 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
70 42KM M75 Hansson Anders Vilsta IK 1944 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
71 42KM M45 Hedlund Jonas Umara sportsclub 1971 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
72 42KM M55 Hellberg Petri Team ultrasweden 1965 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
73 42KM M40 Hellmam Tomas Stockholm multisport 1979 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
74 42KM M50 Hemmingsson Martin Ingen Klubb 1966 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
75 42KM M50 hernwall patrik Stockholm Gerillalöpare 1966 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
76 42KM Mmot Hollander Henrik Ingen Klubb 1987 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
77 42KM Mmot Hägglund Joakim Teamanypace 1986 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
78 42KM M50 Hällgren Krister Team Ultrasweden LK 1968 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
79 42KM M50 Hörnqvist Tomas LK TV88 1969 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
80 42KM M40 Johansson Magnus Mig själv! 1977 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
81 42KM M55 Joyce Patrick Täby IS 1963 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
82 42KM M60 Jutemar Lasse SOK Knallen 1956 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
83 42KM M40 Karim Asso Ingen Klubb 1980 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
84 42KM M35 Karlborg Hedrén Mikael Ingen Klubb 1980 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
85 42KM M45 Kjellberg Björn Djurgårdens IF 1974 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
86 42KM M55 Kjellsson Tommy Team Skavsåret IF 1961 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
87 42KM M50 Koller René Swedbank 1968 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
88 42KM M70 Koplimäe Sigvard Team Ultrasweden LK 1950 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
89 42KM M40 Korsgren Nils Djurgårdens IF 1980 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
90 42KM M45 Kristiansson Magnus LK TV88 1972 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
91 42KM M60 Kvarfordt Kjell Fredrikshofs FIF 1959 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
92 42KM M50 Kämpe Måns Ingen Klubb 1966 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
93 42KM M60 Tillander Bo Linköping 1960 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
94 42KM M50 Tinnerholm Christer Bålsta IK 1968 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
95 42KM M50 Tollola Timo 100mc.fi 1967 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
96 42KM Mmot Wennberg Niklas Randonneur Stockholm 1973 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
97 42KM M60 Westberg Staffan F&S Örnsköldsvik 1960 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
98 42KM M50 Wiberg Mikael Sweden Runners 1967 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
99 42KM M65 Wikström Staffan Vattudalens ldk 1955 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
100 42KM M45 Wängberg Jonas Västerås LK 1972 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
101 42KM M40 Åslund Lars Ingen Klubb 1979 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
102 42KM M45 Öhman Conny Stockholm Frontrunners IF 1973 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
103 42KM M50 Österberg Marcus Hässelby SK 1967 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
104 42KM M45 Hasselrot Mikael Run Raisers 1974 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
105 42KM M45 Andersson Jens Sthlm Soul Runners 1974 0 0,20 km0,20 k 0:00 0:00 min/km0:00 /k
Sidan visar de preliminära resultaten under tävlingen i samarbete med Team Ultrasweden